Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

941

На 13 април, 2019 година, во 5-тата сабота од Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ипатиј Гангрски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

     

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (5-та Недела од Великиот пост)