Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

730

На 6 април, 2019 година, во претпразненството на Благовештение, кога се празнува светиот Артемон и преподобниот Захариј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleАкатист кон Пресвета Богородица и Мало Повечерие во црквата Света Богородица во Ливерпул
Next articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во Соборната црква во Сиденхам