Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

936

На 30 март, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алексеј Човек Божји и светиот маченик Марин, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleАкатист кон Пресвета Богородица и Мало повечерие во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Крстопоклона недела)