Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела од Великиот пост)

924

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела од Великиот пост)