Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прочка)

732

На 10 март, 2019 година, во Сиропусната недела (Прочка), кога се празнува споменот на светиот Тарасиј, Архиепископ цариградски и преподобниот Пафнутиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Прочка)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Прочка)