Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Месопусна недела)

653

На 3 март, 2019 година, во Месопусната недела, кога се празнува споменот на светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија. На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Месопусна недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Месопусна недела)