Света Литургија во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Никола)

888

На 19 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Никола Архиепископ Мирликијски Чудотворец, во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Спомен на Свети Никола)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Спомен на Свети Никола)