Света Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Св.вмч. Варвара)

775

На 17 декември 2019 година, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Варвара и преподобниот Јован Дамаскин, во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на преподобниот Нектариј Битолски)