Света Архиерејска Литургија во Антиохиската православна црква во Панчбаул, Сиднеј

1134

На 06 декември, 2022 г., неговото Високопреосвештенство г. Петар сослужуваше со неговото Високопреосвештенство г. Василиј, митрополитот на Антиохиската архиепископија за Австралија, Нов Зеланд и Филипините, на Божествената Литургија по повод чествувањето на свети Николај Мирликиски во црквата во Панчбаул во предградието на Сиднеј.

На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleЧествување на патрониот празник Воведение на Пресвета Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Архиерејска Литургија во црквата на светиот Маченик Пантелејнмон и светите Седмочисленици во Фуцкреј