Раѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Престон

730

На 7 јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово - Божик во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleРаѓање Христово - Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг