Раѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Перт

1121

На 7 јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово - Божик во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија и одржан Редовниот пикник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин