Раѓање Христово - Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

817

На 7 јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

 

 

Previous articleРаѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Престон
Next articleРаѓање Христово - Божик во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен