Прославен храмовиот празник во црквата Света Петка во Мил Парк

865

На 27 Октомври, 2019 година, вечерта, во црквата Света Петка во Мил Парк се отслужи празнична вечерна а утредента, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни. По Литургијата беше послужена празнична трпеза на љубовта.

Previous articleАрхиерејска литургија во црквата Света Злата Мегленска
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петковден)