Прославен споменот на Свети Спиридон Тримитунтски во манастирот Донибрук

1393

На 25 декември, 2021, кога се празнува споменот на светиот отец Спиридон Тримитунтски, во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, во сослужение на свештенството од Мелбурн, се богослужеше света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со светите Христови тајни.

  

Previous articleПравославен молитвеник на македонски јазик
Next articleМолитвено одбележан споменот на Преподобен Наум Охридски во неговиот манастир во Роклин