Прославен празникот на Свети Георгиј Победоносец во црквата Успение на Богородица во Бризбен

1102

На 6 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден), во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Ѓурѓовден)
Next articleВелигденска радост за децата кои ги посетуваат часовите по Веронаука во Сиднеј