Празникот Цветници во црквата Светa Петка во Мил Парк

1156

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Цветници во црквата Свети Никола во Перт