Празникот Цветници во црквата Свети Никола во Престон

787

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleПразникот Цветници во црквата Свети Илија во Футскреј