Празникот Цветници во црквата Свети Никола во Перт

1110

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во црквата Светa Петка во Мил Парк
Next articleПразникот Цветници во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг