Празникот Цветници во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1033

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleВелигденско послание на Митрополитот г. Петар