Празникот Цветници во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

871

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во црквата Свети Никола во Перт
Next articleПразникот Цветници во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул