Празникот Цветници во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

697

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Лазарева Сабота)
Next articleПразникот Цветници во црквата Свети Никола во Престон