Празникот Цветници во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

747

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleПразникот Цветници во црквата Светa Петка во Мил Парк