Празникот Успение на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам

1012

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, во сослужение на свештенството од Мелбурн, се богослужеше празнична вечерна богослужба, а  утредента и утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови тајни.

     

Previous articleЗа да не останеш измамен, разбери како светот те измами
Next articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј