Празникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт

1709

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Перт, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПравославен џепен календар за 2020 година
Next articleПрославен храмовиот празник во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен