Празникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1482

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleПравославен џепен календар за 2020 година