Празникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон

802

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг