Празникот Успение на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

968

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови тајни.

        

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон