Празникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј

892

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови тајни.

         

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам
Next articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук