Празникот Свети Георгиј (Ѓурѓовден) во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богогородица во Сиденхам

1005

На 6 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на Светиот Великомаченик Георгиј (Ѓурѓовден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богогородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Ѓурѓовден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Ѓурѓовден)