Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

754

На 21 Септември, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул