Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

699

На 21 Септември, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон