Празникот Преображение во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1172

На 19 Август, 2019 година, на празникот Преображение Господово, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (9-та Недела по Педесетница)
Next articleПразникот Преображение во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук