Празникот Преображение во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

991

На 19 Август, 2019 година, на празникот Преображение Господово, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Преображение во Соборната црква во Сиденхам