Празникот Преображение во Соборната црква во Сиденхам

770

На 19 Август, 2019 година, на празникот Преображение Господово, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПразникот Преображение во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (10-та Недела по Педесетница)