Празникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Свети Никола во Престон

695

На 12 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук