Празникот Крстовден во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

919

На 27 Септември, 2019 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст (Крстовден), во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

      

Previous articleПразникот Крстовден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (15-та Недела по Педесетница)