Празникот Крстовден во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

573

На 27 Септември, 2019 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст (Крстовден) во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

    

Previous articleПразникот Крстовден во Соборната црква во Сиденхам
Next articleПразникот Крстовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук