Празникот Крстовден во Соборната црква во Сиденхам

787

На 27 Септември, 2019 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст (Крстовден) во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous article8-ми Ден бр.74
Next articleПразникот Крстовден во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј