Петта недела по Пасха - на Самарјанката во Сиденхам

111

На 02.06.2024 кога Црквата ја празнува неделата на Самарјанката и св. мч. Талалеј во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleТрета недела по Пасха - на Мироносиците во Сиденхам
Next articleСвети Константин и Елена во Сиденхам