Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј

770

На 07 јуни, 2020 година, кога се празнува празникот Слегување на Светиот Дух – Педесетница, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleПедесетница - Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПедесетница - Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон