Педесетница - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

751

На 07 јуни, 2020 година, кога се празнува празникот Слегување на Светиот Дух – Педесетница, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleЗаупокоена литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПедесетница - Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук