Педесетница - Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1000

На 07 јуни, 2020 година, кога се празнува празникот Слегување на Светиот Дух – Педесетница, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПедесетница - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleПедесетница - Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј