Недела на Мироносиците - Света Литургија Соборната црква во Сиденхам

914

На 12 Мај, 2019 година, во 3-тата Недела по Воскресение – Неделата на Мироносиците, кога се празнува и споменот на светите 9 маченици во Кизик и преподобниот Мемнон Чудотворец, во Света Литургија Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам