Недела на Мироносиците - Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

908

На 12 Мај, 2019 година, во 3-тата Недела по Воскресение – Неделата на Мироносиците, кога се празнува и споменот на светите 9 маченици во Кизик и преподобниот Мемнон Чудотворец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт