Недела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

974

На 12 Мај, 2019 година, во 3-тата Недела по Воскресение – Неделата на Мироносиците, кога се празнува и споменот на светите 9 маченици во Кизик и преподобниот Мемнон Чудотворец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг