Недела на Блудниот Син

483

На 03.03.2024г. во втората подготвителна недела пред Великиот Пост, посветена на Блудниот Син, се богослужеше Света и Божествена Литургија во Соборниот храм во Сиденхам во Мелбурн. Богослужеше ереј Александар Николовски.

Верниот народ се Причести со Телото и Крвта Христови.

Previous article36та Недела по Педесетница во Футскрај - Мелбурн
Next article37-та недела по Педесетница