Молитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт

1005

Во црквата на Светиот Никола Архиепископ Мирликијски Чудотворец во Перт, молитвено беше одбележан храмовиот празник. На 18-ти, вечерта спроти празникот беше отслужена вечерна богослужба, а утредента, на 19 – ти декември, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Спомен на Свети Никола)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Спомен на Свети Никола)