Молитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Престон

818

Во црквата на Светиот Никола Мирликијски и Чудотворец во Престон, Мелбурн, молитвено беше одбележан храмовиот празник. Вечерта спроти празникот беше отслужена вечерна богослужба, а утредента, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на преподобниот Нектариј Битолски)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Спомен на Свети Никола)