Литургија на Претходно Осветени Дарови во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

928

На 04 март, 2020 година, во средата од првата седмица на Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот Лав Катански, светиот свештеномаченик Садок и преподобниот Агатон, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Литургија на претходно осветени дарови.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Сиропусна недела)
Next articleПокаен Канон и Литургија на Претходно Осветени Дарови во црквата Света Петка во Мил Парк