Литургија на Претходно осветени Дарови во Соборната црква во Сиденхам

1026

На 22 март, 2019 година, кога се празнува споменот на светите Четириесет Севастиски маченици, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Литургија на Претходно осветени Дарови.

   

Previous articleЛитургија на Претходно осветени Дарови во црквата Света Богородица во Ливерпул
Next articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј